اخذ دیپلم مکانیک و برق خودرو فوری در تبریز

با توجه به افزایش بسیار زیاد تولید و مونتاژ انواع خودرو ایرانی و خارجی و استقبال مردم ایران برای خرید خودرو شخصی که بر اساس آمار رسمی درصد تعداد خانواده هائی که در سال 1398 صاحب خودرو بوده اند نسبت به 20 سال قبل بیش از 3 برابر شده و طی 20 سال آینده تعداد خودرو ها در ایران 5/2 برابر خواهد شد و به 50 میلیون خودرو خواهد رسید.

بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که عمر مفید خودروها بر اساس استاندارد جهانی بین 7 تا 10 سال است ولی در کشور ما خودروها به طور میانگین بین 15 تا 25 سال مورد استفاده قرار می گیرند که در نتیجه سرانه تعمیرات خودرو در کشور ما در مقایسه با متوسط جهانی بیشتر است به گونه ای که هر ایرانی سالانه به طور میانگین 5 تا 8 بار برای سرویس و تعمیر برق خودرو به تعمیرگاه مراجعه می کنند و از مشاهدات میدانی نیز می توان به این نتیجه رسید بازار این شغل به این زودی اشباع نخواهد شد.

مزایای تحصیل در مکانیکی و برق خودرو و اخذ دیپلم آن :

  1. گذراندن دوره دیپلم اتومکانیک و برق خودرو به صورت گروهی ، خصوصی ، نیمه خصوصی در کوتاه ترین زمان
  2. اخذ مدرک رسمی و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای قابل ترجمه رسمی و ارائه در کشورهای خارجی
  3. ادامه تحصیل بدون کنکور : پس از اخذ مدرک دیپلم مکانیکی و برق خودرو براحتی ادامه تحصیل بدون کنکور در کلیه دانشگاه های معتبر ایران و جهان امکانپذیر می باشد.

دارندگان دیپلم مکانیکی و برق خودرو می توانند پس از اخذ دیپلم مکانیکی و برق خودرو در دانشگاه در رشته های مكانيك خودرو مكانيك صنايع گرايش ماشين آلات سنگين 2- خدمات پس از فروش خودرو 3- كنترل كيفي خودرو 4- تعمير و نگهداري خودر و یا در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس علاقه خود در کلیه رشته ها ادامه تحصیل دهد

پس از گرفتن دیپلم مکانیک و برق خودرو امکان خود اشتغالی یا تاسیس مغازه مکانیکی، برق خودو (باطری سازی )، تون آپ (تنظیم موتور) و …. جهت کارآفرینی نوین محیا می باشد. میلیونها فرصت شغلی مرتبط با صنعت مکانیکی و برق خودرو در ایران و جهان، آماده پذیرش شما خواهد بود.

طول دوره آموزش دوره های مهارتی دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو

مدت دوره آموزش اتومکانیک و برق خودرو با توجه به مدت ساعات برگزاری دوره و شیفت آموزشی (شیفت صبح، ظهر، بعدظهر، غروب) و کلاسها (خصوصی، نیمه خصوصی، گروهی) بین سه تا شش ماه برنامه ریزی و اجرا می شود.

مهارت های مورد نیاز جهت اخذ دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو

کارآموز پس از ثبت نام در رشته مکانیک و برق خودرو ، جهت اخذ دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو باید سه مهارت فنی و حرفه ای را در مهارت آموزی تبریز کسب نماید.

۱-تعمیرکار اتومبیلهای سواری بنزینی درجه2 : 1- سیستم موتور شامل موتور خودرو شامل سرسیلندر، سوپاپها2- سیستم انتقال قدرت شامل گیربکس، دیفرانسیل3- سیستم تعلیق شامل فرمان، چرخها، کمک فنر، شاسی 4- سیستم سوخت رسانی شامل کابراتور، انژکتور 5- سیستم ترمز خودرو شامل ترمز کاسه ای، ترمز دیسکی، ترمز ABS 6- فلزکاری 7- سیستم روغن کاری، سیستم خنک کاری و ….

2- تعمیرکار برق خودرو درجه 2 : شامل مدار راهنما، مدار فلاشر، مدار بوق، مدار چراغ جلو و عقب، مدارچراغ خطر، استارت، دینام، آلترناتور، مدار شیشه شور، مدار شیشه گرم کن، مدار شیشه بالابر،مدار پمپ بنزین ، مدار کولر خودرو، مدار بخاری خودرو و…..

3- تون آپ (تنظیم کار موتور) درجه 2 : 1- سیستم موتور شامل موتور خودرو شامل سرسیلندر، سوپاپها، آب بندی سوپاپها، آشنائی با انواع سنسور، 2- سیستم روغن کاری شامل اویل پمپ، فیلتر روغن و سنسورهای مربوطه،3- سیستم خنک کاری شامل رادیات و واتر پمپ و سنسورهای مربوطه4- کار با دستگاه دیاگ تخصصی 5- آشنائی کار با دستگاه تنظیم موتور 5 گاز و ….

دروس مهارتی و کد استاندارد دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو با کد رایانه ای 1-6114

دروس مهارتی و کد استاندارد دیپلم گرافیک رایانه

دروس مهارتی دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو کد استاندارد دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو تعداد واحد
تعمیرکار اتومبیلهای سواری درجه 2 3/2/23/43-8 22
تعمیرکار برق خودرو درجه 2 3/2/42/55-8 15
تون آپ (تنظیم کار موتور) درجه 2 3/2/95/43-8 15
جمع کل واحدهای مهارتی دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو 52

برای گرفتن مدرک دیپلم اتومکانیک و برق خودرو کاردانش آموزش و پرورش نیاز به گذراندن واحدهای تخصصی عملی مذکور در جدول بالا در مهارت آموزی تبریز دارید.

  1. علاوه بر دروس مهارتی دیپلم مکانیکی و برق خودرو (52 واحد) دانش آموزان می بایست برای گذراندن واحدهای عمومی و شایستگی خود را به تعداد 53 واحد است در یکی از مدارس (بصورت غیرحضوری یا حضوری) ثبت نام نماید. مجموع واحدهای عمومی و مهارتی جهت اخذ دیپلم تعمیر موتور و برق خودرو 105 واحد می باشد.
  2. اگر دانش آموز در سالهای قبل واحدهای عمومی و یا مهارتی را گذرانده باشید با تطبیق دروس، نیازی به گذراندن مجدد آنها نمی باشد.

جهت ثبت نام و مشاوره با ما تماس بگیرید

91 75 396 0990