معرفی رشته مدیریت خانواده

رشته مدیریت و برنامه‌ریزی امور خانواده یکی از رشته‌های شاخه کاردانش آموزش و پرورش است که هدف آن تربیت نیروی انسانی کارآمد و شایسته (مختص بانوان) به عنوان مدیر خانواده و یا مادران آینده جامعه، برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

 

جهت مشاوره و اخذ دیپلم با شماره 80  999  77  0914 تماس بگیرید

 

این رشته که یکی از رشته های پر مخاطب و پر طرفدار است توجه خاصی به مهارتهای دختران بعنوان رکن اصلی و پایگاه خانواده دارد. و جهت مدیربت زندگی و امور خانواده تمرکز آن بر ارتقا و اماده سازی سطح علمی و عملی آنان است.

دیپلم مدیریت خانواده در تبریز

مدیریت و برنامه ریزی خانواده 

رشته مدیریت خانواده چیست؟ مجددا یادآوری کنیم که رشته مدیریت خانوادهچه در مقطع دیپلم ، کاردانی و کارشناسی صرفاً مربوط با خانمهاست. علاقمندان میتوانند به سرعت در این رشته درسی دیپلم بگیرند. و در همین رشته یا رشته های دیگر ادامه تحصیل دهند.
این رشته جزو رشته های آسان و از نظر هزینه و زمان نیز دیپلم بسیار مناسبی بشمار می آید. رشته مدیریت خانواده در مقطع دیپلم کاردانش حدود ۴۰ واحد تخصصی از دروس کاردانش برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش را شامل می شود.

 

کاربرد شغلی دیپلم مدیریت خانواده :

دانش‌ آموختگان این رشته می‌ توانند پس از فراغت از تحصیل سرپرستی و مدیریت کارگاه‌ های گل‌سازی، طراحی و گل‌آرایی منازل و مجالس، سفره عقد و… مدیریت فروشگاه‌ های گل‌های طبیعی و مصنوعی، مدیریت و سرپرستی سالن‌های آرایش و زیبایی، خیاطی، گلدوزی، حاشیه‌دوزی لباس‌ ها، مدیریت کارگاه‌های آشپزی و شیرینی‌پزی، پرستاری، نگهداری بیماران، سالمندان، انجام کارهای مدیریتی در کارگاه ها وفروشگاه ها مهد کودک ها وکودکستانها خیاطی و …

 

جهت مشاوره تحصیلی و کاریابی با شماره 80  999  77  0914 تماس بگیرید

 

حسن این رشته این است که در صورت شاغل نشدن مطالبی را که در طول تحصیل آموخته بصورت عملی وکاربردی بوده در هر شرایطی برای خود فرد وخانواده اش قابل استفاده می باشد و دختران با علم و آگاهی و توان عملی با مسائل زندگی مواجه شده بهتر و آسانتر از عهده ی مشکلات زندگی بر آمده خانواده را به طور صحیح به سر منزل مقصود می رساند.