اخذ مدرک دیپلم علوم تجربی برای شما چه فوایدی دارد؟

یا اینکه چرا بهتر است دیپلم علوم تجربی داشته باشیم؟ از دسته سوالاتی است که ذهن بسیاری از دانش آموزان یا داوطلبین علاقه مند به کنکور تجربی را به خود مشغول می کند. در واقع اخذ دیپلم علوم تجربی، راهی است که بتوانید به مشاغل دلخواه خود دست یابید و به یک فرد موفق در کنکور تجربی تبدیل شوید. برای اینکه با رشته تجربی و آینده شغلی و تحصیلی این رشته به طور کامل آشنا شوید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

دلایلی که شما را راضی به اخذ مدرک دیپلم تجربی می کند

پس از بررسی رشته تجربی، حتما به این نتیجه رسیده اید که داشتن دیپلم تجربی چقدر میتواند در بالا بردن جایگاه اجتماعی و شغلی شما تاثیر گذار باشد. در راه تحصیل همواره مشکلات و موانع جدی بر سر راه دانش آموزان وجود داشته و دارد. موانعی همچون مشکلات اقتصادی و عدم وجود زمان کافی و یا حتی مردود شدن در چند درس، همگی میتوانند باعث شوند که دسترسی به دیپلم تجربی سخت و یا غیر ممکن شود.
ما اینجا هستیم که به شما بگوییم هیچ مانعی نمی تواند باعث شود که زحمات شما در دوازده سال درس خواندن هدر شود. همه ما به خوبی می دانیم که اخذ مدرک دیپلم علوم تجربی از یک مرکز معتبر و تحت نظر قوانین آموزش و پرورش و سازمان سنجش، یک کمک بزرگ به دانش آموزانی است که بنابر دلایل گفته شده نمیخواهند دسترسی به دیپلم خود را به تاخیر بیندازند. چراکه ورود به بازار کار و یا شرکت در کنکور تجربی، نباید در سنین بالا اتفاق بیفتد که فرد کارایی خود را از دست بدهد.

ویژگی مدرک تحصیلی دیپلم تجربی

1- مدارک تحصیلی ارائه شده کاملا معتبر هستند و نیازی نیست از این بابت نگرانی داشته باشید.
2- برای مدرک دیپلم تجربی ریز نمرات صادر می شود و این مدرک دارای ثبت فیزیکی و ثبت سیستمی است.
3- مزیت اخذ دیپلم علوم تجربی این است که می توانید برای ادامه تحصیل از آن استفاده کنید و منعی از این نظر وجود ندارد.
4- به منظور از دست نرفتن زمان شما، مدرک درخواست شده ظرف مدت یک ماه صادر می شود.
5- اعتبار و ارزش مدرک تجربی خریداری شده شما هیچ فرقی با اعتبار مدرک سایرین نخواهد داشت.

 

کمی درباره دیپلم رشته تجربی بدانیم

رشته علوم تجربی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی است. علاوه بر تعداد قابل توجهی که پس از گذراندن سال نهم متوسطه اول، در رشته تجربی ثبت نام می کنند، تعداد زیادی نیز داوطلب کنکور تجربی هستند. پیش نیاز ورود به رشته علوم تجربی، بالا بودن نمره درس های علوم و ریاضیات در سال های پیش از دهم متوسطه است. البته تنها این موضوع نمی تواند تعیین کند که یک دانش آموز با نمره بیست از ریاضیات و علوم، میتواند وارد رشته تجربی شود. شرط معدل بالا برای ورود به رشته تجربی و اخذ دیپلم تجربی وجود دارد.
طبق قانون آموزش و پرورش کشور، دانش آموزان، با بررسی سیستمی که از نمرات و مدارک تحصیلی آن ها صورت میگیرد و تحت عنوان برگه هدایت تحصیلی به آن ها عرضه میشود، میتوانند انتخاب رشته کنند. طرح مشاوره ای هدایت تحصیلی به دانش آموزان کمک میکند که بتواند طبق نمراتی که در دروس مختلف گرفته اند، تصمیم بگیرند که به کدام رشته تحصیلی بروند.

شاید برای بسیاری از دانش آموزان پایه نهم، برگه هدایت تحصیلی و مجبور به تحصیل بودن در یک رشته خاص، ناعادلانه باشد که درواقع اینگونه نیست. یک دانش آموز پایه نهم، با داشتن شرایط مناسب از نظر مشاور مدرسه، نسبت به انتخاب رشته تجربی اقدام میکند. با به وجود آمدن این شیوه انتخاب رشته تحصیلی، کمتر شاهد انصراف از رشته تجربی و یا افت تحصیلی دانش آموزان هستیم.
دروس پایه و مهمی که در رشته تجربی باید در آن ها خود را قوی نشان دهید، زیست شناسی و زمین شناسی و شیمی و فیزیک و ریاضی است. پس از انتخاب رشته تجربی و آغاز به تحصیل، روند پیدا کردن اولویت های دانشگاهی، در ذهن و عمل دانش آموزان شکل می گیرد.
لازم است بدانید که داشتن توانایی یادگیری دروس حفظی و دروس مفهومی، برای رشته تجربی واجب است. بنابراین نمی توان موفقیت دانش آموزانی که صرفاً به دلیل قوی بودن در دروس مفهومی مانند ریاضیات به رشته تجربی می آیند، در آینده تحصیلی خود موفق هستند.