no-img
گروه آموزشی ثنائی در تبریز

اشتباهات آرایشی مضحک و زشت خانمها - بهترین سالن آرایش و زیبایی در تبریز


گروه آموزشی ثنائی در تبریز

ادامه مطلب

اشتباهات آرایشی مضحک و زشت خانمها
zip
مرداد ۸, ۱۳۹۸

اشتباهات آرایشی مضحک و زشت خانمها


اشتباهات آرایشی مضحک و زشت خانمها

اشتباهات آرایشی که موجب مضحک و زشت خانمها می شوند. اگر می خواهید آرایش معمول روزانه خود را تغییر دهید باید از این خطاهای آرایشی که موجب زشت دیده شدنتان می شوند آگاه باشید. هزاران نکته آرایشی عالی در مجلات و سایت های آنلاین وجود دارد، اما برخی نکات هم هستند که به درد هیچکس نمی خورند. برخی از آن ها شما را پیر نشان می دهند و برخی دیگر باعث خجالت تان می شوند. اگر قصد دارید یکی از این ۶ مورد را به کار بگیرید، تجدید نظر کنید!

اشتباه آرایشی ۱: رژ لب سیاه یا مشکی بهتر است؟

من گهگاهی رژلب می زنم. به نظرم به بیشتر خانم ها می آید اما من هیچ وقت رنگی که احساس کنم برایم مناسب است یا با آن راحتم پیدا نکردم. بسیاری از خانم ها در پاییز و زمستان از رنگ های جذابی مثل قهوه ای تیره و یا قرمز پررنگ استفاده می کنند که هم آن ها را زیبا تر می کند و هم تاثیر خوبی بر دیگران دارد. اگر می خواهید رژلب تیره بخرید و ضمناً از نکات آرایشی بد هم پیروی نکنید، از رژ لب مشکی دوری کنید! رژ سیاه خیلی زننده است و اگر پوست رنگ پریده ای داشته باشید شما را بسیار خسته و بی رمق نشان می دهد.

 

اشتباه آرایشی ۲: کرم پودر نامناسب

انتخاب کرم پودر مناسب اولین قدم برای آرایش خوب است. به یاد داشته باشید که همه نمی توانند از کرم پودر یکسانی استفاده کنند. حتی اگر کرم پودری روی صورت مادر یا خواهرتان عالی به نظر می رسد، ممکن است برای شما خوب نباشد. کرم پودر نامناسب شما را پیرتر نشان می دهد. کرم پودر باید هم رنگ پوست تان باشد و نباید برای ایجاد ظاهر برنزه استفاده شود. هم چنین باید به راحتی جذب پوست شده و یکدست شود تا ظاهر لخته لخته و خمیری نداشته باشد. پیشنهاد می کنم حتما مقاله تفاوت کرم پودر و کرم BB را مطالعه کنید نکاتی وجود دارند که با دانستن آنها و کاربردشان آرایش تان متحول می شود.

اشتباه آرایشی ۳: عدم تغییر آرایش مناسب با سن تان

وقتی سن ما بالا می رود، معمولاً مدل مو و لباس پوشیدن خود را تغییر می دهیم. اما گاهی فراموش می کنیم که آرایشمان هم باید تغییر کند. آرایشی که در ۲۰ سالگی مناسب خود می دانستید، در ۴۰ سالگی دیگر زیبا نیست. بسیاری از خانم ها درمی یابند که باید کرم پودرشان را هم عوض کنند. خط چشم مشکی همیشه جزء لوازم آرایش ضروری من بوده ، اما باید بپذیرم که دیگر مثل ۱۰ سال پیش روی صورتم زیبا به نظر نمی رسد. اخیراً، از خط چشم قهوه ای استفاده می کنم چون ملایم تر است و مانند خط چشم مشکی توجه را به چروک هایم جلب نمی کند.

 

اشتباه آرایشی چهارم : استفاده ی بیش از حد از برنزه کننده

برنزه کننده می تواند درخششی زیبا و طبیعی به پوستتان بدهد. تنها مشکل آن این است که بسیاری از مردم بیش از حد از آن به پوست خود می زنند. این باعث می شود پوست تان نارنجی شود یا جوری که انگار یک اسپری برنزه کننده روی خود خالی کرده اید! برنزه کننده ای انتخاب کنید که حداکثر دو درجه از رنگ طبیعی پوست تان تیره تر باشد. بعد از اینکه برنزه کننده زدید جلوی آینه چک کنید تا یکدست شده باشد. در غیر اینصورت دچار خطا در آرایش تان شده اید و سریع باید تجدید آرایش کنید و اشتباهات تان را برطرف کنید.

 

اشتباه آرایشی پنجم : آرایش «چشم دودی» به شکل غلط

از دیگر اشتباهات آرایشی آرایش غلیظ به همراه آرایش چشم دودی است. من سایه چشم های نمایشی و هیجان انگیز را دوست دارم و مدل محبوبم چشم دودی است، اما در مورد این مدل آرایش باید مراقب باشید. دودی کردن چشم ها می تواند دشوار باشد و چند نکته وجود دارد که باید رعایت کنید. هرگز نباید آرایش چشم دودی را با رژ لب تند ترکیب کنید چرا که بیش از حد غلیظ و زننده به نظر می رسد. وقتی آرایش چشم دودی می کنید برای انتخاب رنگ رژلب به یاد داشته باشید که ملایم تر بهتر است!

اشتباه آرایشی ششم : مرتب پودر زدن

این اشتباهی است که من هم مرتکب آن می شوم. من پوست چربی دارم و فکر می کردم برای اینکه پوستم چرب به نظر نرسد باید مدام پودر صورتم را تجدید کنم. اگر بیش از حد پودر بزنید، آرایش تان ضخیم و خمیری شکل می شود. این کار منافذ پوست تان را بزرگتر می کند و جوش ها را بیشتر نشان می دهد. پس سبک و کم پودر بزنید. برای کاهش چربی پوست هم می توانید از ورقه های جذب کننده ی چربی صورت استفاده کنید. به این ترتیب بدون خراب کردن آرایش تان چربی اضافه ی پوست را می گیرید.

آیا مرتکب این اشتباهات آرایشی شده اید؟ چه اشتباهات دیگری موقع آرایش کردن می کنید؟ منتظرم که تجربیاتتان را بشنوم.دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *