دیپلم آسان و سریع معماری داخلی در تبریز

متقاضیان دریافت دیپلم که بنا به دلایلی موفق به ادامه تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان نشده اند و ترک تحصیل کرده­ اند می­ توانند تحصیلات خود را تکمیل کنند. آموزشگاه مهارت آموزی تبریز به متقاضیان اخذ دیپلم جهت دریافت دیپلم سریع، قانونی و آسان کمک می نماید که دیپلم رسمی آموزش و پرورش خود را در تبریز دریافت کنند.

کارشناسان آموزشگاه مهارت آموزی تبریز، متقاضیان اخذ دیپلم رسمی را جهت تصمیم ­گیری درست و انتخاب رشته مناسب مشاوره می­ دهند که در کوتاه ­ترین زمان مدرک تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند.

انواع دیپلم رسمی:

به طور کلی دیپلم ­های آموزش و پرورش به دو دسته کلی ، دیپلم نظری (دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی) و دیپلم فنی (دیپلم فنی و حرفه ­ای و کاردانش ) تقسیم بندی می­ شود. متقاضیانی که در مدارس روزانه موفق به تحصیل نشده ­اند بایستی از طریق دیپلم کاردانش و یا مراجعه به مدارس شبانه ( بزرگسالان) برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. از جمله مزیت ­های اخذ دیپلم از طریق کاردانش نسبت به شاخه نظری آن است که امتحانات دیپلم فنی نسبت به امتحانات نهایی هماهنگ کشوری شاخه نظری آسان­تر است و اخذ دیپلم آن بصورت نیمه حضوری و غیرحضوری امکان پذیر است که سبب می ­شود فرد سریع­تر مدرک دیپلم خود را دریافت نماید.

دیپلم کاردانش:

مطابق با استاندارد مجموعه هشتم سازمان آموزش و پرورش کشور، متقاضیان اخذ دیپلم کار و دانش بایستی 96 واحد که متشکل از 54 الی 74 واحد دروس عمومی و 22 الی 42 واحد مهارت فنی و حرفه ­ای است را بگذرانند که واحد­های عمومی بایستی در مدارس شبانه یا آموزش از راه دور و واحدهای فنی حرفه ­ای را در آموزشگاه ­های زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای کشور مانند آموزشگاه مهارت آموزی تبریز سپری نمایند.

اخذ دیپلم کار و دانش برای متقاضیانی که تا سال دوم دبیرستان تحصیل کرده ­اند این است که با گذراندن فقط یک مهارت فنی و حرفه­ ای 6 ماهه دیپلم رسمی خود را به صورت قانونی اخذ نمایند در حالی­که متقاضیانی که دروس عمومی خود را نگذرانده ­اند در مدت زمان بیشتری در حدود یک سال و نیم می­ توانند جهت اخذ دیپلم رسمی خود اقدام کنند.

 

لازم به ذکر است که ثبت ­نام و تحصیل در دانشگاه سراسری بدون کنکور امکان ­پذیر نیست.

دیپلم معماری داخلی:

دیپلم معماری داخلی بمانند دیپلم رسمی نقشه کشی ساختمان یکی از پر طرفدارترین دیپلم­ ها در میان انواع دیپلم­ های رسمی آموزش و پرورش در مقطع کاردانش است که ویژه دانش آموزان روزانه و شبانه، دیپلم ردی ها و بازماندگان از تحصیل است. سه مهارت اصلی این دیپلم رسمی شامل مهارت­ های نقشه کشی عمومی ساختمان، نقشه کشی معماری و طراحی معماری داخلی است که 2 مهارت از 3 مهارت اصلی آن با رشته دیپلم نقشه کشی عمومی ساختمان مشترک است. با گذراندن این سه مهارت ضمن اخذ گواهینامه رسمی از سازمان فنی و حرفه­ ای کشور که قابلیت ترجمه رسمی و افزایش امتیاز مهاجرتی را دارد، دیپلم اخذ شده مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش کشور نیز است.

نقشه کشی عمومی ساختمان:

نقشه كشي عمومي ساختمان یکی از مهارت ­های کارآمد دیپلم رسمی نقشه کشی ساختمان است که در آن نحوه تهیه انواع نقشه­ های ساختمانی، ترسیم سه نما، برش و پلان بیان می شود.

نقشه کشی معماری:

مهارت نقشه کشی معماری مشابه با نقشه کشی عمومی ساختمان است با این تفاوت که در این مهارت به طور مشخص به چگونگی ترسیم پلان انواع ساختمان­ های مسکونی، اداری، تجاری، ویلایی در محیط نرم افزار اتوکد پرداخته می­ شود.

طراحی معماری داخلی:

مهارت طراحی معماری یکی از مهارت­ های اصلی دیپلم معماری داخلی است که در آن به ترسیم نقشه­ های مربوط به فضاهای داخلی ساختمان، ترسیم نقشه­ های اجرایی مبلمان و پرسپکتیو پلکان و لوازم داخلی ساختمان پرداخته می ­شود.

از آنجا که آموزشگاه مهارت آموزی تبریز یکی از مطرح­ ترین آموزشگاه­ های آموزش دیپلم کاردانش رشته معماری داخلی در تبریز است، افرادی که در این رشته از آموزشگاه مهارت آموزی تبریز فارغ التحصیل می ­شوند و دیپلم رسمی خود را در تبریز اخذ می نمایند با توجه به مباحثی که در دیپلم معماری داخلی مطرح می­ شود، پیش زمینه مناسبی را برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه در رشته­ های مهندسی عمران و  به ویژه مهندسی معماری را دارند فراهم می­ سازد، همچنین جهت ورود به بازار طراحی معماری نیز مباحث مطرح شده بسیار کارآمد خواهد بود.

دیپلم طراحی داخلی تبریز