دیپلم عمران تبریز

متقاضیان دریافت دیپلم که بنا به دلایلی موفق به ادامه تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان نشده اند و ترک تحصیل کرده­ اند می­ توانند تحصیلات خود را تکمیل کنند. آموزشگاه مهارت آموزی تبریز به متقاضیان اخذ دیپلم جهت دریافت دیپلم سریع، قانونی و آسان کمک می نماید که دیپلم رسمی آموزش و پرورش خود را دریافت نمایند.

کارشناسان آموزشگاه مهارت آموزی تبریز، متقاضیان اخذ دیپلم رسمی را جهت تصمیم ­گیری درست و انتخاب رشته مناسب مشاوره می­ دهند که در کوتاه ­ترین زمان مدرک تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند.

انواع دیپلم رسمی:

به طور کلی دیپلم ­های آموزش و پرورش به دو دسته کلی ، دیپلم نظری (دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی) و دیپلم فنی (دیپلم فنی و حرفه ­ای و کاردانش ) تقسیم بندی می­ شود. متقاضیانی که در مدارس روزانه موفق به تحصیل نشده ­اند بایستی از طریق دیپلم کاردانش و یا مراجعه به مدارس شبانه ( بزرگسالان) برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. از جمله مزیت ­های اخذ دیپلم از طریق کاردانش نسبت به شاخه نظری آن است که امتحانات دیپلم فنی نسبت به  امتحانات نهایی هماهنگ کشوری شاخه نظری آسان­تر است و اخذ دیپلم آن بصورت نیمه حضوری و غیرحضوری امکان پذیر است که سبب می ­شود فرد سریع­تر مدرک دیپلم خود را دریافت نماید.

دیپلم کاردانش:

مطابق با استاندارد مجموعه هشتم سازمان آموزش و پرورش کشور، متقاضیان اخذ دیپلم کار و دانش بایستی 96 واحد که متشکل از 54 الی 74 واحد دروس عمومی و 22 الی 42 واحد مهارت فنی و حرفه ­ای است را بگذرانند.

اخذ دیپلم کار و دانش برای متقاضیانی که تا سال دوم دبیرستان تحصیل کرده ­اند این است که با گذراندن فقط یک مهارت فنی و حرفه­ ای 6 ماهه دیپلم رسمی خود را به صورت قانونی اخذ نمایند در حالی­که متقاضیانی که دروس عمومی خود را نگذرانده ­اند در مدت زمان بیشتری در حدود یک سال و نیم می­ توانند جهت اخذ دیپلم رسمی خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است که ثبت ­نام و تحصیل در دانشگاه سراسری بدون کنکور امکان ­پذیر نیست.

 

جهت مشاوره و ثبت نام با کارشناسان تماس بگیرید:

91 75 396 0990

 

مهارت های دیپلم ساختمان سازی (کد رایانه ای 6185)

مهارت های دیپلم معماری داخلی (کد رایانه ای 6188)

 

مهارت های دیپلم نقشه کشی ساختمان (کد رایانه ای 6184)